Administracja publiczna i pomoc społeczna z unijnym wsparciem?

Komisja ds. Unii Europejskiej poparła stanowisko rządu w sprawie unijnego wsparcia reform strukturalnych. Programem będzie mógł być objęty szeroki zakres reform związanych z finansami, administracją, wymiarem sprawiedliwości, pomocą społeczną.
Administracja publiczna i pomoc społeczna z unijnym wsparciem?
Komisja Europejska proponuje, by mechanizm wsparcia reform zastosowany w Grecji, rozszerzyć na pozostałe kraje członkowskie (fot.fotolia)

- Rząd Polski podziela opinię o konieczności wsparcia reform instytucjonalnych i strukturalnych w państwach UE, jak również rekomendacje Rady Europy co do ich wdrożenia – mówił Paweł Chorąży, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju podczas posiedzenia Komisji ds. UE. - Projekt odnoszący się do wsparcia reform bazuje na doświadczeniach udzielanych rządowi greckiemu i cypryjskiemu.

Wiceminister podkreślał, że Komisja Europejska proponuje, by mechanizm wsparcia reform zastosowany w Grecji, rozszerzyć na pozostałe kraje członkowskie. Byłoby to dodatkowe wsparcie w dostosowaniu programów gospodarczych państw członkowskich, które chciałyby wprowadzić reformy, korzystając z unijnych doświadczeń.

- Omawiany dokument mówi o wspierania reform strukturalnych w latach 2017-2020.

Cały artykuł czytaj na Parlamentarny.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE