PARTNER PORTALU
  • BGK

Aglomeracja Wałbrzyska: 2 mln zł w ramach ZIT na remont szkoły. Świdnica: to dopiero początek

  • MN    10 lutego 2017 - 13:19
Aglomeracja Wałbrzyska: 2 mln zł w ramach ZIT na remont szkoły. Świdnica: to dopiero początek
Szkoła ma być remontowana jeszcze w tym roku. (zdj. ilustracyjne/Fotolia)

• Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, podpisała pierwszą umowę z Instytucją Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej.

• Dzięki umowie miasto otrzyma 2 miliony złotych dofinansowania na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 4.

• To pierwsza tego typu umowa dla miasta, finansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
- Pierwsze środki unijne z RPO na lata 2014-2020 trafią do budżetu miasta. To dopiero początek. Kolejne konkursy są ogłoszone, a Świdnica aplikuje w nich o pieniądze m.in. na budowę ścieżek rowerowych, rewitalizację, czy zakup nowego taboru dla komunikacji miejskiej. Mamy jasno określone priorytety i będziemy je konsekwentnie realizować – podkreśla prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Inwestycja podzielona będzie na etapy. W pierwszej kolejności termomodernizacji poddany zostanie budynek główny szkoły. Wymieniona zostanie instalacja grzewcza, wodno-kanalizacyjna, oświetlenie, stolarka drzwiowa i okienna. Remontem objęte zostaną sale lekcyjne, część socjalna stołówki, korytarze oraz sanitariaty. Z zewnątrz budynek zostanie ocieplony wraz z modernizacją instalacji odgromowej. Szacowany koszt inwestycji w pierwszym etapie to około 5,5 miliona złotych z czego przyznane dofinansowanie z RPO to blisko 2 miliony złotych. Reszta środków pochodzić będzie z budżetu miasta.

- Dzięki przyznanym nam środkom unijnym z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej będziemy mogli przystąpić do pierwszego etapu inwestycji, która w całości szacowana jest na ponad 16 mln zł – podkreśla prezydent Świdnicy.

Obecnie przygotowywana jest procedura przetargowa, a sama inwestycja rozpocznie się w tym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.