PARTNER PORTALU
  • BGK

Akademia Rozwoju Regionalnego: trwa nabór na bezpłatne warsztaty dla urzędników

  • aw    25 października 2017 - 12:40
Akademia Rozwoju Regionalnego: trwa nabór na bezpłatne warsztaty dla urzędników
Koncepcja XI edycji ARR przewiduje m.in. analizę kluczowych dokumentów strategicznych Unii Europejskiej i Polski(fot.pixabay)

Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych UW oraz Ministerstwo Rozwoju zapraszają pracowników administracji publicznej do udziału w kolejnej edycji Akademii Rozwoju Regionalnego. Zadaniem Akademii jest dostarczenie najnowszej wiedzy o teorii i praktyce rozwoju regionalnego z uwzględnieniem aktualnego kontekstu krajowego i międzynarodowego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 2 listopada.
XI edycja Akademii rozpocznie się już 3-4 listopada br. Cykl warsztatów dedykowany jest dla pracowników instytucji centralnych i regionalnych, pracowników urzędów miast, związków i porozumień samorządowych odpowiedzialnych za procesy programowania rozwoju regionalnego i zarządzania strategicznego.

Głównym celem projektu jest dostarczenie uczestnikom zajęć najnowszej wiedzy o teorii i praktyce rozwoju regionalnego i jej wieloaspektowych uwarunkowaniach, przedstawionej z uwzględnieniem kontekstu krajowego i międzynarodowego (zarówno w odniesieniu do istniejących analiz, doświadczeń i trendów w prowadzeniu polityki, jak i wybranych strategii rozwoju uwzględniających najlepsze praktyki i rozwiązania).

Koncepcja XI edycji ARR przewiduje analizę kluczowych dokumentów strategicznych Unii Europejskiej i Polski, najnowszych koncepcji teoretycznych, szeroko zakrojonych i pogłębionych badań realizowanych przez najlepsze europejskie zespoły badawcze i konsorcja naukowe, jak również zakłada wprowadzenie innowacyjnych metod interaktywnej pracy uczestników warsztatów, w tym innowacyjnych gier strategicznych i symulacyjnych oraz warsztatów nakierowanych na tworzenie scenariuszy (scenario workshop).

Wykłady i warsztaty odbywać się będą na terenie Warszawy, w Centrum Konferencyjnym I-View, ul. Mazowiecka 9. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.