PARTNER PORTALU
  • BGK

Audyt podkarpackich projektów unijnych

  • AW    8 sierpnia 2013 - 12:40
Audyt podkarpackich projektów unijnych

Rozpoczął się audyt w podkarpackim urzędzie marszałkowskim w sprawie prawidłowości i legalności wydatków, rzetelności oraz konkurencyjnego systemu wyboru unijnych projektów. To krok w kierunku wznowienia certyfikacji unijnych dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.
W Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim trwają starania o wznowienie certyfikacji unijnych dotacji w ramach RPO.

Czytaj też: W regionie liczą się kwestie merytoryczne, a nie polityczne

Komisja Europejska pozytywnie zareagowała na wnioski płynące z Podkarpacia i chce uzyskać niezależną opinię Polskiej Instytucji Audytowej, w sprawie prawidłowości i legalności wydatków, rzetelności oraz konkurencyjnego systemu wyboru projektów w ramach całego programu, a w szczególności dla osi priorytetowej I Konkurencyjna i Innowacyjna Gospodarka. Audyt ten rozpoczął się w Urzędzie Marszałkowskim.

- Te wszystkie działania muszą być zamknięte do 30 września po naszej, polskiej stronie, czyli instytucji audytowej i instytucji zarządzającej. Informacje zostaną w tym terminie przesłane do Komisji Europejskiej. Rozmawiałem w tej sprawie z ministerstwem finansów, w ramach którego mieści się i funkcjonuje nasza instytucja audytowa. Ta kontrola, myślę, że sprawnie przebiegnie. O dalszych naszych krokach będziemy informować jednak dopiero po 30 września. Oczywiście to nie zamyka całego procesu odblokowania tej certyfikacji bo jeszcze do tych wyników musi się odnieść Komisja Europejska. Tak jak już kiedyś wspomniałem nie jest kwestia tygodni, ale miesięcy - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Przypomnijmy, 26 lutego br. Komisja Europejska zaleciła Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podkarpackiego wstrzymanie certyfikacji wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Powodem były informacje dotyczące kontroli prowadzonej w urzędzie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuraturę.

Czytaj też: Podkarpacie czeka na odblokowanie projektów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.