PARTNER PORTALU
  • BGK

Autobusy i kanalizacja

  • BB    15 września 2011 - 20:35
Autobusy i kanalizacja

Zakup autobusów w Sandomierzu i budowa wodociągu oraz kanalizacji w gminie Słupia otrzymają dofinansowanie ze środków unijnych będących w dyspozycji województwa świętokrzyskiego.
Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pełniący funkcję Instytucji Zarządzającej RPOWŚ na lata 2007-2013 podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. „Budowa wodociągu i kanalizacji Gminy Słupia (Jędrzejowska) Etap III kanalizacja w miejscowości Wywła” z Gminą Słupia (Jędrzejowska).  
Koszt całkowity inwestycji w ramach działania 4.1 „Rozwój regionalnej infrastruktury ochrony środowiska i energetycznej” to ponad 2, 7 mln zł, w tym kwota dofinansowania to ponad 1, 6 mln zł.

Jutro z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o. podpisana zostanie umowa o dofinansowanie inwestycji pn. „Zakup autobusów w celu świadczenia usług transportu publicznego dla miasta Sandomierz” w ramach działania 6.1 „Wzmocnienie regionalnych i sub-regionalnych ośrodków wzrostu” RPOWŚ na lata 2007-2013.

Koszt całkowity projektu wynosi prawie 5 mln zł, w tym dofinansowania ponad 2,2 mln zł. W ramach projektu przewiduje się zakup 6 autobusów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych oraz 11 sztuk systemów dystrybucji biletów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.