PARTNER PORTALU
  • BGK

Bardziej przyjazne wsie dzięki unijnym funduszom

  • PAP    28 stycznia 2013 - 12:45
Bardziej przyjazne wsie dzięki unijnym funduszom

W konkursie "Przyjazna wieś" nagrodzono inwestycje, które poprawiają jakość życia mieszkańców wsi Warmii i Mazur - poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego w Olsztynie. Inwestycje były dofinansowane z funduszy UE.
Chodzi o inwestycje wspierające ochronę środowiska, rozwój turystyki, ale także zapewniające dzieciom i młodzieży ze wsi możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu.

Gmina Giżycko została wyróżniona za projekt budowy parku wodnego w Wilkasach. Budowa kosztowała 7,3 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniosło 2,5 mln zł.

Gmina Małdyty została nagrodzona za budowę centrum sportowo-rekreacyjne, w skład którego wchodzą place zabaw, boiska oraz park wypoczynkowy. Inwestycja kosztowała 1,9 mln zł, z czego dotacja UE to 500 tys. zł.

Gmina Morąg została doceniona za projekt zagospodarowania brzegów jeziora Narie i budowę przystani żeglarskiej w Bogaczewie. Infrastruktura żeglarska kosztowała 773 tys. zł, z czego z Unii pozyskano 432 tys. zł.

Gmina Łukta została wyróżniona za budowę i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Koziej Górze. Inwestycja, dzięki której mieszkańcy będą mogli spędzać atrakcyjnie wolny czas, kosztowała 511 tys. zł, z unijnych pieniędzy pozyskano 311 tys. zł.

Gminę Iławę nagrodzono za budowę ekologicznej miniprzystani z systemami odbioru i segregacji odpadów z łódek. Budowa ekologicznej infrastruktury żeglarskiej kosztowała 3,7 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniosło 2,6 mln zł

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.