PARTNER PORTALU
  • BGK

Barroso spotkał się z samorządowcami

  • PAP    11 października 2010 - 18:09
Barroso spotkał się z samorządowcami

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barros spotkał się dzisiaj z samorządowcami z województwa łódzkiego.
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso w poniedziałek po południu w Instytucie Europejskim w Łodzi wziął udział w roboczym spotkaniu z przedstawicielami władz samorządowych i środowiska akademickiego Łodzi i regionu łódzkiego. 
Gospodarzami spotkania byli: prezydent Instytutu Europejskiego europoseł Jacek Saryusz-Wolski i prezydent Łodzi Tomasz Sadzyński.

Sadzyński powiedział, że zdaniem przewodniczącego KE Łódź ma duży potencjał do dalszego rozwoju, którego podstawą muszą być wyższe uczelnie wprowadzające do przemysłu innowacyjne technologie. 

Sadzyński przypomniał, że Barroso pochodzi z Portugalii, która kiedyś - podobnie jak Łódź - była dużym producentem odzieżowym.

"W ostatnich latach Unia stawiała na innowacyjność i to się nie zmieni. Przewodniczący Barroso podkreślił, że w Europie nadal jest szansa na rozwój przemysłu odzieżowego, ale musi to być przemysł zaawansowany technologicznie i kreacyjny. Jego zdaniem bardzo dobre warunki do rozwoju takiego przemysłu są właśnie w Łodzi, gdzie jest m.in. doskonałe zaplecze naukowe" - powiedział Sadzyński.

Dodał, że w czasie wspólnego obiadu i rozmowy z przewodniczącym Barroso samorządowcy poruszali też m.in. sprawy związane z wykorzystywaniem dotacji unijnych i staraniami Łodzi o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Przed spotkaniem w Instytucie Europejskim Jose Manuel Barroso odebrał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • justin231, 2010-10-11 18:55:58

    Szkoda, że Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso nic nie wspomniał o urzędach w Portugalii, które fachowo i profesjonalnie obsługują "bez łaski" obywatela. Trudno powiedzieć, czy jest to decentralizacja władzy, czy po prostu tradycje gminne.