PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą dodatkowe pieniądze z UE na usuwanie strat po nawałnicach

  • aw/PAP    25 października 2017 - 12:42
Będą dodatkowe pieniądze z UE na usuwanie strat po nawałnicach
Najbardziej poszkodowane podczas sierpniowych nawałnic zostały województwa: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.(fot.kujawsko-pomorskie.pl)

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak podpisał wniosek o uruchomienie wsparcia z Funduszu Solidarności UE w związku z sierpniowymi nawałnicami. "Szacujemy, że możemy liczyć na wsparcie w wysokości ok. 35 mln zł - powiedział Błaszczak.
"Właśnie podpisałem wniosek o uruchomienie wsparcia z Funduszu Solidarności UE w związku z sierpniowymi nawałnicami. Wniosek był przygotowany bardzo starannie. Szacujemy, że możemy liczyć na wsparcie w wysokości ok. 35 mln zł" - powiedział Błaszczak na konferencji prasowej.

"Przyjęliśmy uzgodniony z Komisją Europejską sposób szacowania strat. To pozwoliło na przygotowanie rzetelnego wniosku o wsparcie" - podkreślił minister.

We wrześniu MSWiA informowało, że po przekroczeniu progu strat wynoszącego ok. 1,57 mld zł będzie można złożyć wniosek o unijne wsparcie z Funduszu Solidarności dla trzech województw najbardziej poszkodowanych podczas sierpniowych nawałnic - pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

W wyniku sierpniowych nawałnic zginęło sześć osób. Poszkodowane zostały 62 osoby, w tym 23 strażaków. Uszkodzonych zostało 4,8 tys. budynków, z czego 3,4 tys. to budynki mieszkalne.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.