Będzie kampania informacyjna o funduszach na rozwój wsi

- Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji przeprowadzi kampanię informacyjną nt. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W każdej gminie zaplanowno spotkania beneficjentów: rolników, przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego.
Będzie kampania informacyjna o funduszach na rozwój wsi

Informacja będzie dotyczyła zaplanowanych działań i zasad przyznawania pomocy finansowej. Spotkania te mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu - poinformowało w środę w komunikacie ministerstwo rolnictwa.

Przyjęty przez Radę Ministrów projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 został przekazany pod koniec kwietnia do akceptacji Komisji Europejskiej. Minister rolnictwa Marek Sawicki uważa, że KE może go zatwierdzić w ciągu 4-5 miesięcy i jest szansa na jego wdrożenie w tym roku.

Główne cele PROW 2014-2020 to przede wszystkim poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich - podkreśla resort.

Na realizację PROW 2014-2020 przeznaczone będzie ok. 13,5 mld euro, w tym ok. 8,6 mld euro pochodzić będzie z budżetu UE, a ok. 4,9 mld euro to środki krajowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE