PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie konferencja ws. środków z UE

  • PAP    14 marca 2013 - 20:39
Będzie konferencja ws. środków z UE

Instytut im. Macieja Rataja, pełniący rolę think tanku PSL, organizuje w piątek w Sejmie konferencję nt. planów wykorzystania środków z budżetu UE na lata 2014-20. W spotkaniu wezmą udział wicepremier Janusz Piechociński i samorządowcy.
Szef Instytutu im. Macieja Rataja europoseł Czesław Siekierski (PSL) powiedział w czwartek, że w konferencji wezmą udział samorządowcy, którzy zajmują się problematyką wykorzystania środków unijnych, a także przedstawiciele kilku ministerstw.

Czytaj też: Przedstawią sposób podziału środków UE

Siekierski zapowiedział, że podobne spotkania planowane są również na szczeblu województw. Podkreślił, że temat wykorzystania środków unijnych budzi duże zainteresowanie wśród członków PSL.

W konferencji, oprócz Piechocińskiego, mają wziąć udział m.in. marszałek województwa świętokrzyskiego, wiceprezesa PSL Adam Jarubas, a także marszałek województwa lubelskiego, wiceprezesa PSL Krzysztof Hetman.

Czytaj też: Premier skonsultuje wydawanie środków UE osobiście z każdym województwem

Z informacji wynika, że temat wykorzystania środków unijnych zdominował posiedzenie Rady Naczelnej PSL, które odbyło się na początku marca. Uczestnicy Rady, z którymi rozmawiała, byli zgodni, że największe zainteresowanie wzbudziła kwestia wyniku negocjacji podczas lutowego szczytu UE, który zajmował się nową perspektywą budżetową Unii.

Budżet UE na lata 2014-20 jest niższy od poprzedniego, ale Polska ma dostać więcej środków: 441 mld zł, z czego 303,6 mld zł na politykę spójności. Na polskie rolnictwo przeznaczonych zostało 118,8 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.