PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie promenada z prawdziwego zdarzenia

  • PAP    23 marca 2012 - 14:40

Ponad 1,17 mln zł będzie kosztowała budowa promenady nad rzeką Postomią w Sulęcinie (Lubuskie). W piątek władze gminy podpisały umowę na dofinansowanie inwestycji z unijnego programu. Władze miasta chcą, by nad rzeką powstało miejsce wypoczynku i rekreacji.
Z funduszy unijnych samorząd lokalny otrzyma na tę inwestycję ponad 813 tys. zł, czyli prawie 70 proc. potrzebnych pieniędzy - poinformowali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze (oceń działania marszałka). Pieniądze będą pochodzić z Programu Operacyjnego Ryby 2007-2013.

Wniosek o dofinansowanie budowy promenady złożyła do Urzędu Marszałkowskiego Lokalna Grupa Rybacka "Wodny Świat", której jednym z członków jest gmina Sulęcin.

Jak poinformował burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, 600-metrowa promenada będzie wybudowana do końca tego roku. Oprócz ławek ma powstać m.in. miejsce do grillowania oraz mostek przez rzekę na wysokości Domu Joannitów. Całość dopełnią rośliny ozdobne, a także stylowe oświetlenie.

Będzie to największe i najkosztowniejsze przedsięwzięcie w regionie, jakie uzyskało wsparcie z Programu Operacyjnego Ryby 2007-2013. W ramach tego programu Lubuskie ma do wydania ok. 104,6 mln zł. Dotychczas podpisano blisko 30 umów wartych w sumie ponad 7,5 mln zł Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.