PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie schludnie i czysto na targowiskach

  • GK    25 maja 2011 - 09:14
Będzie schludnie i czysto na targowiskach

Według projektu rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa targowiska powstające w ramach programu „Mój rynek” będą mieć zaplecze sanitarne, oświetlenie i dachy.
Targowiska mają mieć średnio około 6 tys. mkw. Podzielone zostaną na sekcje, w których będzie się sprzedawać określony rodzaj towarów, np. na sekcję warzyw i owoców, mięsa i wędlin czy ryb i przetworów rybnych. Resort chce jednak, żeby dwie trzecie sprzedaży stanowiły produkty spożywcze.

Czytaj też: Targ za milion

Targowiska muszą również spełniać wszelkie wymogi związane z wymaganiami higienicznymi i weterynaryjnymi związanymi ze sprzedażą żywności.

Czytaj też: Nowoczesne targowiska za 100 mln euro

Targowiska realizowane z pieniędzy Programu rozwoju obszarów wiejskich w ramach programu „Mój rynek” mają być z założenia nowoczesnymi miejscami handlu. Powstanie 345 nowoczesnych targowisk, po jednym w każdym powiecie. Będą one czynne przez siedem dni w tygodniu.

Czytaj też: Unia sypnie pieniędzmi na targowiska

Każde z nich będzie wyposażone w toalety, zaplecze sanitarne i socjalne, energię elektryczna i w kanalizację. Staną też pojemniki do segregacji odpadów komunalnych. Stanowiska do sprzedaży będą zadaszone.

Ministerstwo chce też, aby każdy obiekt miał widoczne logo programu, aby „zwiększyć świadomość społeczeństwa” o PROW i o korzyściach z niego wynikających.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.