PARTNER PORTALU
  • BGK

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny dofinansowany

  • AT    23 grudnia 2012 - 12:18
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny dofinansowany

Dzięki dotacji uda się wyposażyć w sprzęt dwa pomieszczenia, w których współpracować będą młodzi białostoccy przedsiębiorcy i naukowcy.
Projekt "Akcelerator innowacji, kooperacji i przedsiębiorczości akademickiej BPN-T" otrzymał ponad milion złotych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Te pieniądze pozwolą na adaptację oraz wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych na Współpracownię i Transferownię – przestrzenie współpracy i kontaktów młodych przedsiębiorców i naukowców. Zakupione zostaną m.in. specjalistyczne oprogramowania i licencje, które mają ułatwić tworzenie i funkcjonowanie ośrodków transferu technologicznego. Służyć to ma rozwojowi potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw w regionie - podaje białostocki magistrat.

Wyposażenie Transferowni i działającej już Współpracowni (w lokalu przy ul. Sienkiewicza) pozwoli młodym absolwentom lub studentom tworzyć i rozwijać innowacyjne firmy. Przestrzenie te posłużą do organizowania szkoleń, spotkań oraz wymiany doświadczeń i myśli naukowej środowiska akademickiego - donosi Urząd Miasta w Białymstoku.

Projekt będzie realizowany od stycznia 2013 do końca 2014 roku. Jego całkowita wartość to nieco ponad 2,4 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: