PARTNER PORTALU
  • BGK

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny dofinansowany

  • AT    23 grudnia 2012 - 12:18
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny dofinansowany

Dzięki dotacji uda się wyposażyć w sprzęt dwa pomieszczenia, w których współpracować będą młodzi białostoccy przedsiębiorcy i naukowcy.
Projekt "Akcelerator innowacji, kooperacji i przedsiębiorczości akademickiej BPN-T" otrzymał ponad milion złotych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Te pieniądze pozwolą na adaptację oraz wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych na Współpracownię i Transferownię – przestrzenie współpracy i kontaktów młodych przedsiębiorców i naukowców. Zakupione zostaną m.in. specjalistyczne oprogramowania i licencje, które mają ułatwić tworzenie i funkcjonowanie ośrodków transferu technologicznego. Służyć to ma rozwojowi potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw w regionie - podaje białostocki magistrat.

Wyposażenie Transferowni i działającej już Współpracowni (w lokalu przy ul. Sienkiewicza) pozwoli młodym absolwentom lub studentom tworzyć i rozwijać innowacyjne firmy. Przestrzenie te posłużą do organizowania szkoleń, spotkań oraz wymiany doświadczeń i myśli naukowej środowiska akademickiego - donosi Urząd Miasta w Białymstoku.

Projekt będzie realizowany od stycznia 2013 do końca 2014 roku. Jego całkowita wartość to nieco ponad 2,4 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.