PARTNER PORTALU
  • BGK

Błaszki tradycyjne i innowacyjne

  • GK/www.lodzkie.pl    13 września 2011 - 09:51

Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, spotkał się z samorządowcami i przedsiębiorcami z Błaszek.
Obejrzał również inwestycje realizowane w gminie. Marszałek Witold Stępień (zabierz głos/oceń marszałka) rozpoczął wizytę od urzędu miasta i gminy, gdzie został mu zaprezentowany projekt e-urzędu. Następnie spotkał się z przedsiębiorcami.

Witold Stępień obejrzał m.in. firmę drobiarską „Gajewski”. Jest to rodzinne gospodarstwo rolne, które zajmuje się produkcją jaj od ponad 30 lat. Pakownia spółki dysponuje sortownią o wydajności miliona jaj na dobę. Ponadto firma otrzymała certyfikat potwierdzający spełnianie norm ISO 22000.

Marszałkowi zaprezentowane zostało również zaawansowane technologicznie przedsiębiorstwo „S. i A. Pietrucha”, działające w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jest to jeden z największych producentów parapetów z PVC w Europie. Firma została zarejestrowana w 1960 r. i przez pierwsze 30 lat zajmowała się garbarstwem. W 1992 roku spółka rozszerzyła swoją działalność o nową produkcję stolarki okiennej i drzwiowej z PVC.

Obecnie firma ma dwie hale produkcyjne: w Błaszkach i Ksawerowie oraz skład fabryczny w Łodzi. Zatrudnia ponad 300 osób. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, przedsiębiorstwo otrzymało w dwóch konkursach ponad 5,2 mln zł. W pierwszym przypadku zgłoszony do dofinansowania projekt zakładał wdrażanie nowej technologii w produkcji profili z kompozytów drewno-tworzywo, a w drugim wdrażanie nowej technologii produkcji geosiatek dwuosiowych wykorzystywanych przy budowie dróg.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.