PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 28 mln dla Stawów Milickich

  • AT    11 września 2012 - 19:43
Blisko 28 mln dla Stawów Milickich

Stawy Milickie podpisały dzisiaj (11.09.2012) umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dofinansowanie na łączną kwotę blisko 28 mln zł.
Dzięki dopłatom kompleks Stawów będzie sukcesywnie przywracany do prawidłowego stanu technicznego umożliwiającego hodowlę ryb oraz zachowanie tego wyjątkowego dziedzictwa kultury oraz ostoi przyrody.

Zarząd spółki zamierza przeznaczyć pozyskane fundusze na odnowienie potencjału produkcyjnego Stawów i powiększenie hodowli ryb poprzez stosowanie przyjaznych środowisku praktyk i technik w produkcji ryb.

Pieniądze przeznaczone będą na niezbędną modernizację i rekultywację stawów, które od 20 lat nie były poddawane takim działaniom.

Wniosek o dopłatę złożony został  w ramach osi priorytetowej 2 „Akwakultura, rybołówstwo śródlądowe, przetwórstwo i obrót produktami rybołówstwa i akwakultury" w zakresie środka 2.2 Działania wodno-środowiskowe programu operacyjnego „ Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.