PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 363 mln zł na drogę wojewódzką

  • GK    21 sierpnia 2013 - 13:55
Blisko 363 mln zł na drogę wojewódzką

Projekt związany z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 747 Iłża – Konopnica na odcinku Konopnica – Kamień, realizowany na terenie województwa lubelskiego otrzyma blisko 363 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
To już 12 decyzja Komisji Europejskiej w sprawie dofinansowania dużego projektu realizowanego w ramach Programu rozwój Polski wschodniej.

Przedmiotem projektu jest budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 747 Iłża - Konopnica na odcinkach o łącznej długości około 47 km, w tym budowa trzech obwodnic miast: Bełżyc, Chodla i Opola Lubelskiego. Celem projektu jest poprawa powiązań komunikacyjnych Lubelszczyzny z krajowym i międzynarodowym układem transportowym.

Dzięki usprawnieniu komunikacji na obszarze województwa nastąpi podniesienie konkurencyjności gospodarczej i turystycznej. Poprawią się warunki życia mieszkańców miast poprzez ograniczenie uciążliwych efektów ruchu drogowego, skrócenie czasu podróży i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do środowiska.

Projekt stanowi etap szerszego przedsięwzięcia polegającego na budowie i rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 747 Iłża - Konopnica na odcinku Konopnica - Kamień, który obejmuje także budowę mostu na Wiśle w miejscowości Kamień wraz z drogami dojazdowymi.

Beneficjentem projektu jest województwo lubelskie. Całkowita wartość inwestycji wynosi 550 688 883,36 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowi 362 844 740,70 zł. Planowany termin zakończenia projektu to pierwszy kwartał 2015 r.

Do Komisji Europejskiej zostały przekazane wszystkie wnioski o dofinansowanie dużych projektów (powyżej 50 mln euro) realizowanych w ramach Programu rozwój Polski wschodniej. Do tej pory 12 z nich otrzymało pozytywną decyzję, a 4 na nią oczekuje.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.