Boisko w Gozdowie dzięki unijnej dotacji

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie mają do dyspozycji nowoczesne wielofunkcyjne boisko oraz kort tenisowy.
Boisko w Gozdowie dzięki unijnej dotacji

Kompleks sportowy powstał w pobliżu obu szkół. Położenie to umożliwi nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom swobodny dostęp do obiektu. Ponadto zmotywuje ich do dbałości o kondycję, ale również zmobilizuje do integracji społecznej. Inwestycja będzie miała wpływ także na poprawę jakości życia.

Jak podaje mazowiecki urząd marszałkowski, obiekt składa się z dwóch ogrodzonych części. W pierwszej znajduje się samodzielny kort tenisowy o nawierzchni z mączki ceglanej o wymiarach 10,97x23,78 m. Natomiast w drugiej jest aż pięć boisk do: piłki nożnej (57mx30m), piłki ręcznej (44mx22 m), koszykówki (15mx28m) oraz dwa do siatkówki (9mx18 m).

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przy udziale środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie „Odnowa i rozwój wsi". Całkowita wartość inwestycji wyniosła: 587 183,76 zł, z czego 358 087 zł pochodziło z funduszy unijnych.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE