PARTNER PORTALU
  • BGK

Brakuje środków na rozwój wsi

  • przegląd prasy/Rzeczpospolita    12 listopada 2013 - 08:34
Brakuje środków na rozwój wsi

Resort rolnictwa domaga się 4,5 mld euro na rozwój wsi, ale nie z puli na politykę rolną, lecz z tej na politykę regionalną. Województwa ostro oponują - podaje "Rzeczpospolita".
Jak przyznaje Stanisław Kalemba, minister rolnictwa, w okresie 2014-2020 pieniędzy ze Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej na rozwój obszarów wiejskich w Polsce będzie mniej i to o około 3 mld euro. Tłumaczy, że to efekt postawienia przez Polskę podczas negocjacji w sprawie nowego budżetu UE przede wszystkim na pieniądze z polityki spójności (regionalnej), a dopiero potem na te płynące z polityki rolnej.

Poświęcono kilka miliardów z przyszłego programu rozwoju obszarów wiejskich (PROW 2014-2020), aby zyskać o kilka miliardów więcej na politykę regionalną, wszystko w ramach polskiej strategii negocjacyjnej - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Mimo że premier zapewniał, że brakujące pieniądze na rozwój obszarów wiejskich zostaną wygospodarowane z noweli puli pieniędzy na politykę regionalną, na razie ani resort rozwoju regionalnego, ani marszałkowie nie palą się zbytnio do wyłożenia ze swych programów brakującej kwoty na rozwój obszarów wiejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.