PARTNER PORTALU
  • BGK

Bulwar w Gorzowie wśród zwycięzców konkursu "Polska Pięknieje"

  • PAP    27 maja 2012 - 13:59
Bulwar w Gorzowie wśród zwycięzców konkursu "Polska Pięknieje"

Bulwar wschodni w Gorzowie Wielkopolskim znalazł się wśród zwycięzców konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich", zorganizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. To pierwsza unijna inwestycja w Gorzowie, która została tak znacząco wyróżniona.
Inwestycja została zakończona w ubiegłym roku. Jej wartość to 9,4 mln zł, z czego 4,2 mln zł pochodziło z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Bulwar wschodni był lubuską nominacją w kategorii rewitalizacja, do której zgłoszono najwięcej, bo 57 inwestycji. Zwyciężył on także w konkursie internetowym.

"Bulwar jest pierwszym projektem unijnym, który otrzymał tyle wyróżnień. Bulwar, oprócz nagrody od kapituły, zwyciężył także w głosowaniu internetowym" - powiedział w piątek prezydent Tadeusz Jędrzejczak.

"Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich" to konkurs organizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych przedsięwzięć związanych z rozwojem turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej zagospodarowaniem przestrzeni publicznej oraz rewitalizacją, które są współfinansowane z funduszy europejskich.

Główne nagrody przyznane zostały w siedmiu kategoriach: rewitalizacja, zabytek, produkt promocyjny, obiekt turystyczny, turystyka aktywna, turystyka transgraniczna i międzynarodowa oraz miejsce przyjazne dzieciom. Do tegorocznej V edycji napłynęło 256 zgłoszeń.

Kapituła konkursu nominowała do nagrody głównej dwie inwestycje - gorzowski bulwar wschodni oraz bydgoski skansen architektury przemysłowej wraz z podziemną trasą turystyczną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.