PARTNER PORTALU
  • BGK

By młodzi nie rezygnowali ze sportu

  • AW    19 kwietnia 2012 - 13:47
By młodzi nie rezygnowali ze sportu

Gdynia wraz z Karlskroną, Kłajpedą oraz Szwedzką Organizacją Edukacji Sportowej uczestniczy w międzynarodowym projekcie „PYDOS”, którego celem jest zapobieganie przedwczesnej rezygnacji młodzieży z uprawiania sportu.
Unijny projekt „Prevention of youth drop-outs from sports” („Zapobieganie przedwczesnej rezygnacji młodzieży z uprawiania sportu”) realizowany jest od stycznia 2012 r. w ramach programu „Południowy Bałtyk 2007-2013”. Zakończy się w grudniu 2013 r.

Miasta zorganizują trzy wspólne wydarzenia sportowe. Obejmą one treningi, rywalizację drużyn, pokazy oraz warsztaty, podczas których omawiane będą sposoby i metody zachęcania młodzieży do jak najdłuższego uprawiania sportu. W projekcie uczestniczyć będą zawodnicy i zawodniczki piłki nożnej oraz tenisa stołowego w wieku 11-16 lat, a także trenerzy. Reprezentantami Gdyni będą młodzi piłkarze Arki Gdynia SSA, ich koleżanki ze Sztormu Gdynia, a także dziewczynki i chłopcy z UKS Orlik, trenujący tenis stołowy.

Pierwsze spotkanie obędzie się  lipcu 2012 r. w Kłajpedzie, a następne w grudniu 2012 r. w Karlskronie i maju 2013 r. w Gdyni.

Budżet projektu to ponad 286 tys. euro, a wkład Gdyni – ok. 58 tys. euro (85% będzie refundowane). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.