PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz chce na listę zwycięskich projektów

  • pt    5 kwietnia 2016 - 14:59
Bydgoszcz chce na listę zwycięskich projektów
Bydgoszcz do konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju stanęła z projektem „Bydgoszcz – rzeka możliwości” (fot.mat.prasowe)

• Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski wystąpił do Ministerstwa Rozwoju z wnioskiem o rozszerzenie listy zwycięskich projektów w konkursie „modelowa Rewitalizacja Miast”.
• Pozwoliłoby to sięgnąć po dodatkowe środki na zagospodarowanie terenów nadrzecznych.
Bydgoszcz do konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju stanęła z projektem „Bydgoszcz – rzeka możliwości”. Zakłada on opracowanie programu rewitalizacji miasta wraz z wykorzystaniem potencjału społeczno-gospodarczego terenów nadrzecznych.

Bydgoszcz wnioskowała o dofinansowanie szeregu kompleksowych i zintegrowanych działań służących stworzeniu Gminnego Programu Rewitalizacji. Ewentualne wsparcie uzyskałyby też działania pilotażowe na wybranym obszarze kryzysowym. Wstępnie założono, że będzie to Stary Fordon i Śródmieście. Bydgoszcz chciałaby otrzymać 3,8 mln zł dotacji.

W związku z wysoką oceną projektu, który uplasował się na 21. pozycji (tuż za listą 20. zadań, które otrzymają wsparcie) oraz spełnieniem wszystkich wymagań formalnych prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski wystąpił o przekazanie karty oceny projektu. 

Z uwagi na fakt, że w ramach konkursu przewidziano rozdysponowanie 70 mln zł, a dofinansowanie pierwszych 20 projektów ma wynieść 43,7 mln zł prezydent zwrócił się o rozszerzenie listy zwycięskich projektów.

- Chociaż to tylko jedno ze źródeł finansowania rewitalizacji Starego Fordonu staramy się wykorzystać każdą możliwość przy wsparciu zewnętrznych środków – tłumaczą w bydgoskim magistracie.  

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.