Bydgoszcz chce z Unii 46,5 mln zł na drogi

Bydgoszcz stara się o 13,5 mln zł unijnego wsparcia na kończącą się modernizację ul. Chodkiewicza oraz o 33 mln zł na drugi etap Trasy Uniwersyteckiej.
Bydgoszcz chce z Unii 46,5 mln zł na drogi
Modernizacja ul. Chodkiewicza jest w tym roku największą inwestycją drogową Bydgoszczy. Fot. Bydgoszcz.pl

Modernizacja ul. Chodkiewicza jest w tym roku największą inwestycją drogową Bydgoszczy. Polega na przebudowie odcinka od ul. Sułkowskiego do Wyszyńskiego wraz z ułożeniem nowego torowiska, wytyczeniem drogi rowerowej, budowie nowych chodników, a także miejsc parkingowych. Ulica będzie też objęta systemem ITS. Koszt zadania to 23 mln zł. Zakończenie prac planowane jest w listopadzie.

Przygotowany został wniosek do Centrum Unijnych projektów Transportowych o refinansowanie zadania na kwotę 13,5 mln zł z programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.

Bydgoszcz złożyła też wniosek o refinansowanie II etapu budowy Trasy Uniwersyteckiej z regionalnego programu operacyjnego. Inwestycja polegać będzie na budowie nowego odcinka drogi wojewódzkiej od ul. Wojska Polskiego do Jana Pawła II wraz z wiaduktem oraz przebudowie istniejącego odcinka ul. Glinki do ul. Magnuszewskiej, gdzie zaprojektowano rondo. Szacowany koszt całej inwestycji to 49 mln zł, a dofinansowanie, o które ubiega się miasto to 33 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE