PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz z szansą na pieniądze z Unii Europejskiej

  • JL    26 października 2016 - 08:24
Bydgoszcz z szansą na pieniądze z Unii Europejskiej
Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej zakończy się rewitalizacja Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy. (Fot. Bydgoszcz.pl)

• Młyny Rothera i Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy otrzymały rekomendację do przyjęcia na listę kontraktu terytorialnego.
• To ogromna szansa na zdobycie pieniędzy unijnych na realizację tych inwestycji.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w porozumieniu z Ministerstwem Rozwoju w lipcu ogłosiło nabór nowych projektów do kontraktu terytorialnego. Zarząd woj. kujawsko-pomorskiego zgłosił 15 kluczowych projektów w dziedzinie kultury. Pięć z nich otrzymało rekomendację i ma szansę znaleźć się na ostatecznej liście kontraktu terytorialnego. Dwa z nich dotyczą Bydgoszczy – to Młyny Rothera i Filharmonia Pomorska.

– Cieszę się, że dwie z pięciu inwestycji są z naszego miasta – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Bydgoski projekt dotyczący Młynów Rothera zakłada m.in. kompleksowy program rewitalizacji zabytkowego zespołu dziewiętnastowiecznych młynów. To kluczowy element rewitalizacji przestrzeni publicznej i jednocześnie ostatni etap procesu rewitalizacji Wyspy Młyńskiej. Plan zakłada także adaptację obiektu na cele kulturalne.

Projekt dotyczący rozbudowy i remontu Filharmonii Pomorskiej to przede wszystkim modernizacja zabytkowego gmachu, remont sali koncertowej i kameralnej, a także utworzenie przestrzeni akustycznej, zakup instrumentów i zagospodarowanie terenu wokół obiektu.

W tym roku Bydgoszcz otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na rozbudowę zabytkowego gmachu Muzeum Okręgowego. Dotacja wynosi 14,5 mln zł.

Wśród rekomendowanych projektów z woj. kujawsko-pomorskiego znalazły się także Muzeum Twierdzy Toruń, Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku i planowane Muzeum Interaktywne Wojny Polsko-Sowieckiej wraz z Młodzieżowym Centrum Aktywizacji we Włocławku.

Wpisanie na listę rekomendacji do kontraktu terytorialnego znacznie zwiększa szansę na zdobycie pieniędzy unijnych na realizację inwestycji w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko. O tym, które projekty ostatecznie znajdą się na liście kontraktu, zadecyduje Ministerstwo Rozwoju.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.