PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz zgarnie 110 mln zł z Unii

  • JL    12 marca 2010 - 08:08
Bydgoszcz zgarnie 110 mln zł z Unii

Za pieniądze te zmodernizuje wał przeciwpowodziowy w Fordonie, zrewitalizuje Wyspę Młyńską i przede wszystkim postawi most na Brdzie.
– Bydgoszcz staje się liderem regionalnego programu operacyjnego – mówił marszałek Piotr Całbecki, kiedy podpisywał 11 marca umowy z prezydentem Bydgoszczy Konstantym Dombrowiczem.

Niemal 213 mln, z czego 92,7 mln zł da Unia, pochłonie budowa ul. Ogińskiego na odcinku od ul. Powstańców Wielkopolskich do ul. Wojska Polskiego wraz z mostem przez Brdę. Łączna długość odcinka wynosi 1578,30 km. Most będzie chyba jedyną w Europie przeprawą o krzyżujących się pylonach.

Inwestycja w Fordonie pochłonie ponad 2 mln zł (1,45 mln z Unii). Uchroni przed powodzią tysiąc osób, oczyszczalnię ścieków oraz 200 ogródków działkowych.

Za ponad 24,6 mln zł (16 mln z Unii) na Wyspie Młyńskiej m.in. powstanie amfiteatr, przebudowane zostaną umocnienia nabrzeży Brdy i Brdy Młynówki, powstanie też park nauki w części centralnej, tereny rekreacyjnych w części północnej i plac zabaw w części południowej.

Dzięki tym umowom Bydgoszcz otrzyma z programu 110 mln zł – 12 proc. wartości wszystkich umów podpisanych dotąd przez marszałka z korzystającymi z unijnej pomocy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.