PARTNER PORTALU
 • BGK

CBA w urzędach, a co sądzą o tej kontroli marszałkowie?

 • MIW    16 czerwca 2016 - 13:02
CBA w urzędach, a co sądzą o tej kontroli marszałkowie?
CBA rozpoczęło kontrolę we wszystkich urzędach marszałkowskich. (Fot. : www.cba.gov.pl)

• Nie milkną komentarze po tym jak agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do wszystkich urzędów marszałkowskich.
• W ciągu roku mamy nawet ponad setkę kontroli. Nieraz sprawdzane były już także wydatki unijne – mówią marszałkowie.
• Marszałkowie zwracają uwagę na medialny wydźwięk operacji CBA.
- Jestem spokojny o wyniki tej kontroli. Uważam, że nie popełniliśmy błędów przy wydatkowaniu funduszy unijnych – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Kierowany przez niego urząd jest jednym z 16, w których kontrole rozpoczęli dziś agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Jak powiedział w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl marszałek Struk, kontrola CBA jest już 37., jaka w tym roku odbywa się w pomorskim urzędzie marszałkowskim.

- A w skali roku mamy ich po 100-120. W przeszłości kontrolowano także wydatkowanie funduszy unijnych. Natomiast pierwszy raz słyszę, aby CBA jednocześnie wchodziło do wszystkich urzędów. Myślę, więc że chodziło tutaj bardziej o wydźwięk medialny – ocenia Struk.

Spokój zachowuje również Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

- Wydatkowanie funduszy unijnych to olbrzymi mechanizm, więc głowy za każdego nie mogę położyć, ale ta sprawa już wiele razy była kontrolowana przez różne instytucje i zawsze wyniki były dla nas pozytywne – mówi Jarubas. Jak dodaje, w tym przypadku uwagę może zwracać systemowość działań CBA.

- Zakładam, że nie chodzi tu o szukanie czegoś na siłę – mówi Jarubas.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • nieprzyjaciel, 2016-06-18 00:18:40

  Do gebels: Przeczytaj co napisałem do "radar". Dotyczy to także Ciebie.
 • nieprzyjaciel, 2016-06-18 00:11:18

  Do radar: Całe szczęście, że Twoje poglądy nie mają wpływu na ustawową działalność CBA. A kolesiostwo, oszustwa w szarej strefie i zwykłe sprzedawanie Polski, czyli "targowica", winne być, dla dobra uczciwych Polaków, ścigane z całą surowością.
 • killer, 2016-06-17 16:34:08

  Do gebels: Co się odwlecze, to nie uciecze... ;-))))