PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum spotkań młodzieży za 24 mln

  • PAP    29 listopada 2011 - 16:35

Za dwa lata w Toruniu powstanie Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży. Budowa i wyposażenie ośrodka kosztować będzie prawie 24 mln zł, z czego ponad 14 mln zł stanowić będzie dofinansowanie unijne.
We wtorek prezydent Torunia Michał Zaleski (sprawdź notowania pezydenta) podpisał umowę z marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego Piotrem Całbeckim (oceń działania marszałka) w sprawie dofinansowania projektu z regionalnego programu operacyjnego.

Centrum będzie miejscem kontaktów młodzieży szkolnej i akademickiej z różnych stron świata. Zadaniem ośrodka będzie m.in. wspieranie procesów integracji europejskiej, promowanie aktywnych form wypoczynku i turystyki wśród młodzieży.

Placówka będzie się mieścić w kompleksie dawnych Młynów Toruńskich. Zajmie sześciokondygnacyjny budynek po młynie pszennym i dwukondygnacyjny obiekt, który służył kiedyś jako magazyn otrębów. Znajdą się w nich miejsca noclegowe dla 96 osób, sale audiowizualna i konferencyjna, pokój gier, świetlica, wypożyczalnia sprzętu sportowego i turystycznego, restauracja, kawiarenka internetowa i sklepik z pamiątkami. Na zewnątrz powstanie m.in. boisko sportowe, miejsca na ognisko i grillowanie.

Czytaj też: Młyny Richtera w Toruniu odzyskują blask

W centrum zlokalizowany zostanie hot-sport, umożliwiający bezprzewodowy dostęp do internetu.

Przed trzema miesiącami został wyłoniony w przetargu wykonawca projektu i przebudowy budynków młynarskich, który zaproponował najniższą cenę - 18,4 mln zł. Całość inwestycji, łącznie z zagospodarowaniem terenu, ma być gotowa w listopadzie 2013 r. Już w kwietniu 2013 r. powinna jednak zakończyć się adaptacja budynków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Monika, 2011-11-29 19:46:02

    A ja proponuje aby miasto pomyślało o tym jak zmniejszyć skale schorzeń kręgosłupa wśród dzieciaków naszych bo jak donosi prasa to Toruńskie dzieciaki mają poważny problem. Co prawda próbują co niektóre organizacje na tym problemie robić interes - proponując badania i jakieś zajęcia . Wiadomo mi ,że... tym powinni zajmować się ci którzy na tym się znają a nie pierwszy lepszy Pan czy Pani w kitlu. Widziałam w Internecie Fundację zajmująca się tą problematyką od wielu lat to byłoby słuszne aby władze miasta zwróciły się do nich o pomoc w rozwiązaniu tego problemu gdyż jak mi wiadomo to skala dotyczy większości dzieci w naszych szkołach.  rozwiń
  • Zap Ach, 2011-11-29 16:57:58

    Jesteśmy ZA TAKIM CENTRUM SPOTKAŃ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!