PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Siłownia koło skateparku

  • chelmonline.pl    8 maja 2012 - 11:31
Chełm. Siłownia koło skateparku

Na co dzień na chełmskim bulwarze spotkać można spacerowiczów, rowerzystów, miłośników tenisa stołowego i gry w szachy. Wkrótce dołączą do nich kulturyści.
Bulwar nad rzeką Uherką, który powstał w ubiegłym roku i stał się jednym z najdłuższych tego typu obiektów w Polsce, cieszy się coraz większą popularnością. Szczególnie w ciepłe dni ściągają tam nie tylko rowerzyści i spacerowicze, ale również grupy młodzieży i dorosłych, korzystające z kilkunastu stołów do gry w szachy i tenisa stołowego. Jeśli zamierzenia miejskich urzędników się powiodą, niebawem w okolicach bulwaru pojawią się nowe obiekty dla sportowców.

– Bulwar już teraz tłumnie odwiedzają mieszkańcy miasta i chcielibyśmy aby stawał się obiektem coraz bardziej atrakcyjnym. Stąd pomysł aby ustawić tam ogólnodostępną zewnętrzną siłownię. Takiego miejsca do tej pory nie było jeszcze w naszym mieście – mówi prezydent Chełm Agata Fisz (zabierz głos/oceń prezydenta).

Chodzi o urządzenia, które spotkać można praktycznie w każdej siłowni lub klubie fitness: atlasy, krzesełka do wyciskania, prasy nożne, wioślarze itp. Różnica ma polegać na tym, że „zielona” siłownia zainstalowania zostanie w plenerze, a stosowane w niej rozwiązania konstrukcyjne są odporne na zniszczenia i na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Najważniejsze, że korzystanie z urządzeń będzie zupełnie bezpłatne. Co dokładnie się tam znajdzie? Tego jeszcze nie wiadomo, ale miasto wybrało już lokalizację.

– Planujemy wykorzystać teren przy skateparku. Konkretne urządzenia zostaną wybrane w trakcie przygotowywania procedury przetargowej. Teraz czekamy na decyzję o przyznaniu dofinansowania – mówi Stanisław Mościcki zastępca prezydenta.

Środki na budowę plenerowych siłowni miasto zamierza pozyskać za pośrednictwem „Euroregionu Bug” w ramach Programu Współpracy Zagranicznej Polska-Białoruś-Ukraina. Projekt wraz z innym przedsięwzięciami związanymi z turystyką, został złożony miesiąc temu.

– Mamy nadzieję, że nasze pomysły przypadną do gustu komisji oceniającej wniosek. Jeśli tak się stanie, „zielona” siłownia pojawi się przy bulwarze najpóźniej w przyszłym roku – zapewnia Mościcki.

Urządzenia do treningów kosztować mogą kilkadziesiąt tysięcy złotych. W ramach unijnego programu miasto może otrzymać na ten cel aż 90 proc. dofinansowania. Rozstrzygnięcie naboru powinno być znane w połowie tego roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.