PARTNER PORTALU
  • BGK

Cieplej w sanockich szkołach i przedszkolach

  • AW/sanok.pl    27 października 2011 - 15:13

Budynki Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2 w Sanoku, filii Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2 oraz Samorządowego Gimnazjum nr 1 zyskały nową elewację. Już tej zimy będzie tu cieplej i oszczędniej, a to za sprawą tegorocznej termomodernizacji.
Wymieniono tu okna, drzwi, ocieplono stropodach i ściany zewnętrzne. Modernizację przeszedł także system grzewczy. Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć straty ciepła, zmniejszyć zużycie energii cieplnej, co w konsekwencji przełoży się na obniżenie kosztów ogrzewania, prawie o połowę w stosunku, do stanu dotychczasowego. Jednak to nie wszystko, obiekty zyskały bowiem, atrakcyjny wygląd, dzięki nowej, kolorowej elewacji.

Środki na ten cel Miasto Sanok pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Całość zadania to koszt ok. 940 tys. zł, zaś dofinansowanie wyniosło prawie 665 tys. zł.

Warto przypomnieć, że termomodernizacja w poprzednich latach została przeprowadzona już w Szkole Podstawowej nr 4, Gimnazjum nr 4, Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum nr 3. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.