PARTNER PORTALU
  • BGK

Co dalej z pieniędzmi Jeremie?

  • bad    25 kwietnia 2014 - 20:15
Co dalej z pieniędzmi Jeremie?

Co stanie się po 2015 roku z pieniędzmi, które Wielkopolska przekazała z WRPO 2007-2013 do inicjatywy Jeremie (oferującej przedsiębiorcom korzystne instrumenty finansowe, m.in. pożyczki i poręczenia)?
Trwają prace legislacyjne dotyczące związanych z powyższą tematyką rozwiązań. Z pewnością środki, o których mowa, będą nadal wykorzystywane na te same cele. Do rozstrzygnięcia pozostają kwestie, kto będzie zarządzał tymi pieniędzmi i w czyim budżecie one zostaną zapisane.

Ponadto komisja budżetowa województwa wielkopolskiego zaopiniowała pozytywnie szereg projektów uchwał sejmiku związanych z finansami województwa, a dotyczących m.in.: zmian w budżecie i WPF, określenia zadań dofinansowywanych ze środków PFRON, dotacji na prowadzenie zakładów aktywności zawodowej, przekazania wsparcia na budowę obiektów sportowych, zgody na darowiznę dla miasta Konin i na wsparcie finansowe dla powiatu pilskiego.

Radni również pozytywnie zaopiniowali sprawozdanie z ubiegłorocznej współpracy województwa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. Przy tej okazji ustalono, że przygotowana zostanie informacja o działalności Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Monika, 2014-05-18 01:28:22

    Dlaczego mówicie o Jeremie skoro nie mają żadnego związku z pożyczkami? Przecież tymi pieniędzmi zarządzają i dysponują prywatne firmy tak zwane fundusze pożyczkowe. Chwalicie na szeroką skalę a w rzeczywistości jest to program stworzony właśnie pod te prywatne fundusze które czerpią największe korz...yści. Zróbcie realistyczny artykuł a nie wypisujecie takie bzdury.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: