PARTNER PORTALU
  • BGK

Ćwierć miliarda z PROW-u w kujawsko-pomorskim już wypłacone

  • AT    6 lutego 2013 - 13:29
Ćwierć miliarda z PROW-u w kujawsko-pomorskim już wypłacone

Nabiera tempa nabiera rozliczanie operacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kujawsko pomorskim. Zlecenia płatności przekroczyły już kwotę 250 milionów złotych.
Pieniądze z PROW to wsparcie na przydomowe oczyszczalnie ścieków, sieci kanalizacji, operacje z zakresu melioracji, nowe obiekty sportowe i rekreacyjne, boiska, świetlice wiejskie, to także wiele imprez zrealizowanych w ramach tzw. „małych projektów": dożynek, festynów sportowych, kulinarnych, które dla niewielkich społeczności wiejskich stanowią źródło radości, a także możliwość pokazania swoich talentów i pasji.

Czytaj też: Gminy wiejskie dostaną kredyt na inwestycje

- W ciągu kliku lat udało nam się odmienić oblicze kujawsko-pomorskiej wsi, która jest dziś bardziej nowoczesna i przyjazna mieszkańcom. Efekty realizacji wspieranych przez Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski projektów widać w każdej, nawet najmniejszej miejscowości naszego regionu - mówi marszałek kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki.

Dokonując zlecenia płatności za projekt gminy Skrwilno pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Skrwilno" o wartości 1,3 miliona złotych, dzięki któremu ulegnie poprawa infrastruktury technicznej związanej z oczyszczaniem ścieków, postawiono kropkę nad „i" - dla regionu wypłacono ćwierć miliarda złotych w ramach dofinansowania z PROW.

Środki z PROW-u docierają do niemal każdego zakątka województwa kujawsko-pomorskiego. To także niezwykle potrzebna obecność Lokalnych Grup Działania, które na stałe wpisały się w krajobraz województwa. Dzięki pieniądzom z PROW zrealizowano mnóstwo operacji, które bez dofinansowania nigdy nie zaistniałyby na mapie kujawsko-pomorskiego.

Środki z PROW nieustannie płyną do gmin, powiatów, osób fizycznych, stowarzyszeń oraz LGD, które sprawiają, że nasza mała ojczyzna staje się coraz atrakcyjniejsza pod względem turystycznym, a życie mieszkańców ulega znacznej poprawie.

Na kujawsko-pomorską wieś trafiają też środki z Programu Operacyjnego Ryby. To dodatkowe pieniądze na rozwój dla trzydziestu trzech wiejskich i miejsko-wiejskich gmin naszego województwa. Na inwestycje przedsiębiorstw, przedsięwzięcia infrastrukturalne, ochronę środowiska i rozruszanie sektora usług lokalnych otrzymały łącznie ponad 65 milionów złotych.

PO Ryby opiera się na organizacji lokalnych grup rybackich (LGR) - obejmujących kilka sąsiadujących ze sobą gmin partnerstw publiczno-biznesowo-społecznych, które są w tym systemie tak zwanymi beneficjentami pośrednimi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.