PARTNER PORTALU
  • BGK

Czeka kasa na badania

  • JL    19 stycznia 2010 - 08:14

Do 19 lutego trwa konkurs na projekty związane z rozwojem innowacji oraz wspieraniem działalności dydaktycznej i badawczej szkół wyższych. Zarząd województwa świętokrzyskiego ma do rozdzielenia 61 mln zł.
Ogłoszony konkurs realizowany będzie w ramach działania rozwój innowacji, wspieranie działalności dydaktycznej i badawczej szkół wyższych oraz placówek badawczo-rozwojowych „Regionalnego programu operacyjnego województwa Świętokrzyskiego”. Na lata 2007-2013 w działaniu tym województwo ma zarezerwowane 33 mln euro.

W pierwszych konkursie do rozdysponowania jest 61 mln złotych. O wsparcie (do 85 proc.) mogą się ubiegać m.in. uczelnie wyższe, jednostki samorządu terytorialnego lub jednostki organizacyjne działające w ich imieniu, specjalistyczne placówki ochrony zdrowia prowadzące działalność badawczą czy jednostki naukowo-badawcze.

Zgłaszane do konkursu wnioski mogą dotyczyć np. inwestycji związanych z budową, modernizacją i wyposażeniem laboratoriów oraz ich dostosowywaniem do wymagań dyrektyw unijnych, projektów budowy, modernizacji i wyposażenia obiektów dydaktycznych i badawczych uczelni wyższych czy wprowadzania innowacyjnych metod leczenia i rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach zdrowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.