PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowa dopłaci do wynajęcia niani

  • pt    16 sierpnia 2016 - 09:09
Częstochowa dopłaci do wynajęcia niani
Pomysł na realizację projektu pojawił się m.in. w czasie rozmów z pracodawcami, którzy "wskazywali na problem przedłużających się urlopów wychowawczych po urodzeniu dziecka. (fot.fotolia)

• W Częstochowie ruszył projekt "Aktywni rodzice - szczęśliwe dzieci".
• Dzięki unijnej dotacji Częstochowa opłaci rodzicom 20 niań.
O dofinansowanie mogą starać się rodzice powracający do pracy po przerwie związanej z urodzeniem bądź wychowaniem dziecka, którzy są mieszkańcami Częstochowy i są zainteresowani uzyskaniem refundacji kosztów związanych z zatrudnieniem niani.

Projekt, który ruszył 9 sierpnia, adresowany jest do rodziców posiadających dzieci w wieku od 20 tygodni do trzech lat. Warunkiem uzyskania wsparcia z magistratu jest średni dochód netto rodzica na członka rodziny, który po powrocie do pracy nie może przekraczać 2 tys. zł.

Program przewiduje udzielenie wsparcia dla 50 osób opiekującymi się dziećmi. Maksymalny wymiar usługi opiekuńczej świadczony przez nianię wynosi 10 godzin dziennie, a maksymalna refundacja kosztów wynosi 20 zł za godzinę pracy niani. Rekrutacja do projektu skończy się 25 sierpnia.

Pomysł na realizację projektu "Aktywni rodzice - szczęśliwe dzieci" pojawił się m.in. w czasie rozmów z pracodawcami, którzy "wskazywali na problem przedłużających się urlopów wychowawczych po urodzeniu dziecka".

Projekt otrzyma dofinansowanie - ponad 2,1 mln zł - w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego z działania ws. zapewnienia dostępu do usług opiekuńczych nad dziećmi do 3 lat. Realizowany będzie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Dziecku i Rodzinie "Dla Rodziny".

Łączna wartość projektu to ponad 2,1 mln zł, z czego ok. 1,6 mln zł otrzyma lider projektu, którym jest miasto Częstochowa. Pozostałe środki zostaną przekazane stowarzyszeniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.