Częstochowa dopłaci do wynajęcia niani

• W Częstochowie ruszył projekt "Aktywni rodzice - szczęśliwe dzieci".
• Dzięki unijnej dotacji Częstochowa opłaci rodzicom 20 niań.
Częstochowa dopłaci do wynajęcia niani
Pomysł na realizację projektu pojawił się m.in. w czasie rozmów z pracodawcami, którzy "wskazywali na problem przedłużających się urlopów wychowawczych po urodzeniu dziecka. (fot.fotolia)

O dofinansowanie mogą starać się rodzice powracający do pracy po przerwie związanej z urodzeniem bądź wychowaniem dziecka, którzy są mieszkańcami Częstochowy i są zainteresowani uzyskaniem refundacji kosztów związanych z zatrudnieniem niani.

Projekt, który ruszył 9 sierpnia, adresowany jest do rodziców posiadających dzieci w wieku od 20 tygodni do trzech lat. Warunkiem uzyskania wsparcia z magistratu jest średni dochód netto rodzica na członka rodziny, który po powrocie do pracy nie może przekraczać 2 tys. zł.

Program przewiduje udzielenie wsparcia dla 50 osób opiekującymi się dziećmi. Maksymalny wymiar usługi opiekuńczej świadczony przez nianię wynosi 10 godzin dziennie, a maksymalna refundacja kosztów wynosi 20 zł za godzinę pracy niani. Rekrutacja do projektu skończy się 25 sierpnia.

Pomysł na realizację projektu "Aktywni rodzice - szczęśliwe dzieci" pojawił się m.in. w czasie rozmów z pracodawcami, którzy "wskazywali na problem przedłużających się urlopów wychowawczych po urodzeniu dziecka".

Projekt otrzyma dofinansowanie - ponad 2,1 mln zł - w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego z działania ws. zapewnienia dostępu do usług opiekuńczych nad dziećmi do 3 lat. Realizowany będzie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Dziecku i Rodzinie "Dla Rodziny".

Łączna wartość projektu to ponad 2,1 mln zł, z czego ok. 1,6 mln zł otrzyma lider projektu, którym jest miasto Częstochowa. Pozostałe środki zostaną przekazane stowarzyszeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE