PARTNER PORTALU
  • BGK

Cztery samorządy za wolno wykorzystują dotacje unijne

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    9 lipca 2010 - 07:50
Cztery samorządy za wolno wykorzystują dotacje unijne

Lubelskie, mazowieckie, śląskie i zachodniopomorskie – te województwa wydały w pierwszym półroczu mniej pieniędzy z UE, niż przewidywał plan rządowy.
Najsłabszy wynik – po raz kolejny – osiągnęło woj. mazowieckie. Plan wydatków zrealizowało tylko w 52 proc. Założyło, że w pierwszym półroczu wyda i rozliczy z Komisją Europejską 630 mln zł. Udało mu się wykorzystać 334 mln zł – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Tuż za nim plasuje się woj. zachodniopomorskie, które wykonało plan w 57 proc. Wydało 68 mln zł z planowanych 120 mln zł. Region ten wraz z Mazowszem ma poważne problemy z wydawaniem funduszy unijnych. Jednak resort rozwoju regionalnego uspokaja, że nie ma zagrożenia, by Polska z tego powodu straciła jakiekolwiek pieniądze.

Z wykonaniem planu nie poradziły sobie także województwa śląskie oraz lubelskie. Pozostałe regiony nie miały z tym problemów. Niektóre osiągnęły bardzo dobre wyniki. Rekordzistą w pierwszym półroczu był Dolny Śląsk, który zrealizował plan w ponad 230 proc. Wydał o 190 mln zł więcej, niż wcześniej zakładał. W czołówce plasują się także Małopolska oraz Podkarpacie – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Warszawiak, 2010-07-10 09:22:10

    Struzik ze swoją rodziną i znajomymi rządzi rozdawaniem unijnej kasy, a kompetencji tym ludziom brakuje całkowicie. Mazowsze najsłabsze - to hańba..