Cztery samorządy za wolno wykorzystują dotacje unijne

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 09-07-2010
  • drukuj
Lubelskie, mazowieckie, śląskie i zachodniopomorskie – te województwa wydały w pierwszym półroczu mniej pieniędzy z UE, niż przewidywał plan rządowy.
Cztery samorządy za wolno wykorzystują dotacje unijne

Najsłabszy wynik – po raz kolejny – osiągnęło woj. mazowieckie. Plan wydatków zrealizowało tylko w 52 proc. Założyło, że w pierwszym półroczu wyda i rozliczy z Komisją Europejską 630 mln zł. Udało mu się wykorzystać 334 mln zł – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Tuż za nim plasuje się woj. zachodniopomorskie, które wykonało plan w 57 proc. Wydało 68 mln zł z planowanych 120 mln zł. Region ten wraz z Mazowszem ma poważne problemy z wydawaniem funduszy unijnych. Jednak resort rozwoju regionalnego uspokaja, że nie ma zagrożenia, by Polska z tego powodu straciła jakiekolwiek pieniądze.

Z wykonaniem planu nie poradziły sobie także województwa śląskie oraz lubelskie. Pozostałe regiony nie miały z tym problemów. Niektóre osiągnęły bardzo dobre wyniki. Rekordzistą w pierwszym półroczu był Dolny Śląsk, który zrealizował plan w ponad 230 proc. Wydał o 190 mln zł więcej, niż wcześniej zakładał. W czołówce plasują się także Małopolska oraz Podkarpacie – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Struzik ze swoją rodziną i znajomymi rządzi rozdawaniem unijnej kasy, a kompetencji tym ludziom brakuje całkowicie. Mazowsze najsłabsze - to hańba..

Warszawiak, 2010-07-10 09:22:10 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE