PARTNER PORTALU
  • BGK

Dla wsi został jeszcze ponad miliard euro

  • bad    2 maja 2014 - 17:39
Dla wsi został jeszcze ponad miliard euro

Dzięki przesunięciom niewykorzystanych kwot, do zagospodarowania będzie jeszcze 200 mln euro na modernizacje gospodarstw rolnych, 83 mln na odnowę wsi a 25 mln euro zostanie odłożone na odtworzenie produkcji rolnej na wypadek ewentualnych kataklizmów.
W ramach „starego naboru" do podziału jest jeszcze ponad 800 mln zł w ramach programu Młody Rolnik. Wnioskodawcy mogą liczyć na ekstra premie w wysokości 75 do 100 tysięcy złotych - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki. Nabór wniosków rozpoczyna się 15 maja.

W trakcie uzgodnień z Komisją Europejską okazało się, że dzięki przesunięciom niewykorzystanych kwot, do zagospodarowania będzie jeszcze 200 mln euro na modernizacje gospodarstw rolnych, 83 mln na odnowę wsi a 25 mln euro zostanie odłożone na odtworzenie produkcji rolnej na wypadek ewentualnych kataklizmów.

- W nowej perspektywie finansowej kwota zabezpieczona dla Polski na poczet dopłat bezpośrednich wynosi 23,5 mld złotych, co daje nam średnią na hektar ok. 242 euro. To niewiele mniej niż wynosi średnia europejska, która jest na poziomie 250-252 euro i będzie spadać - dodał Sawicki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.