Do 20 lipca można zgłaszać się do wyścigu o 1,5 mln euro

Firma, która zwycięży w konkursie ogłoszonym przez katowicki Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum może otrzymać 1,5 mln euro wsparcia na rozwój innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 20 lipca.
Do 20 lipca można zgłaszać się do wyścigu o 1,5 mln euro

Konkurs jest realizowany w ramach unijnego projektu "Kapitał dla energii". Nabór do pierwszej części "Wyścig po kapitał" zamknięto z końcem czerwca. O wsparcie kapitałowe w wysokości 200 tys. euro na start innowacyjnego projektu ubiega się 200 zarejestrowanych uczestników i 40 zgłoszonych pomysłów.

Czytaj też: Energooszczędne laboratoria w Parku Naukowo-Technologicznym w Katowicach

Trwa jeszcze nabór w drugiej kategorii, gdzie zwycięski podmiot może liczyć na dofinansowanie już uruchomionego projektu do kwoty 1,5 mln euro. Ma to być wsparcie na rozwój przedsięwzięcia, by mogło zakończyć się pełnym sukcesem biznesowym.

"Oprócz ogromnego kapitału finansowego uczestnicy otrzymają również pakiet informatyczny od LGBS Polska, wsparcie marketingowe ze strony agencji Rubikom Strategy Consultants oraz profesjonalną ocenę swoich biznesplanów" - wyjaśniła rzeczniczka Euro-Centrum Ewa Grochowska.

Poza wsparciem finansowym organizatorzy konkursu i fundatorzy nagród zobowiązali się do osobistego zaangażowania i podzielenia doświadczeniem oraz siecią kontaktów biznesowych.

Realizowany przez katowicki park naukowo-technologiczny projekt "Kapitał dla innowacji w obszarze poszanowania energii" jest skierowany do osób, które mają wiele innowacyjnych pomysłów, ale brak im kapitału na ich zrealizowanie.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE