PARTNER PORTALU
  • BGK

Do krakowskich szkół na rowerze

  • AT    21 lutego 2013 - 14:01
Do krakowskich szkół na rowerze

Kraków będzie zachęcać uczniów, by do szkoły dojeżdżali na rowerach. Na finiszu są negocjacje dotyczące udziału miasta w unijnym projekcie STARS.
Z badań wynika, że dowożenie dzieci do szkoły stanowi znaczną część podróży wykonywanych przez mieszkańców. Taka sytuacja generuje ruch szczególnie w okresie porannych i popołudniowych szczytów komunikacyjnych. Tymczasem podróż do szkoły jest najczęściej krótka, a dystans nie przekracza 5 km. Taką odległość można swobodnie pokonać rowerem. Zachęcanie do podróżowania do szkoły na rowerze jest jednym z priorytetów unijnego projektu STARS (Sustainable Travel Accreditation and Recognition for Schools) - informuje krakowski magistrat.

Projekt będzie skierowany do szkół, które po spełnieniu określonych warunków otrzymają specjalne akredytacji. To pozwoli szkołom na dostęp do użytecznych informacji. Równie istotna będzie wymiana doświadczeń i stosowanie rozwiązań sprawdzonych w praktyce przez innych.

Ważnym elementem będzie też zachęcanie uczniów szkół średnich do tworzenia własnych koncepcji i ich realizacji w szkołach w celu promowania podróżowania rowerem wśród rówieśników.

- W realizacji projektu będziemy korzystać z doświadczeń Transport for London i innych partnerów - mówi Łukasz Szewczyk, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej. W

Chęć udziału w projekcie zgłosiły miasta z Niemiec, Szkocji, Hiszpanii, Włoch i Węgier

Obecnie na finiszu są kwestie związane z podpisaniem umowy dotyczącej udziału Krakowa w projekcie. Ostatecznie jego realizacja powinna rozpocząć wiosną tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.