PARTNER PORTALU
  • BGK

Do zgarnięcia 19 mln euro na zwalczanie rasizmu

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    25 lutego 2010 - 07:08
Do zgarnięcia 19 mln euro na zwalczanie rasizmu

Do końca kwietnia gminy, powiaty , województwa i organizacje pozarządowe mogą się ubiegać o dotacje na projekty zwalczające rasizm, ksenofobię i chroniące prawa dziecka.
Granty przyznaje Komisja Europejska z z unijnego programu „Prawa podstawowe i obywatelstwo”, realizowanego w latach 2009-2010. W programie mogą uczestniczyć m.in. instytucje oraz organizacje publiczne władze krajowe, regionalne i lokalne.

Zainteresowani muszą przesłać wnioski w języku angielskim, niemieckim lub francuskim przez internetowego systemu PRIAMOS, dostępny na stronie ec.europa.eu/priamos/register.

Szczegółowe informacje o konkursie podaje strona internetowa MSWiA (www.mswia.gov.pl) oraz na http://ec.europa.eu/justice_home/.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Bialy murzyn (bo płaci podatki), 2010-02-25 18:27:26

    To musimy sciągnąć do polski Tutsi z Rwandy i wystąpić o unijne dotacje na walkę z rasizmem (jak nas będa okradali i bili w swoich osiedlach). Gdzie tu sens, gdzie logika? To urzędasy z UE nie wiedzą jeszcze, jaki bigos gotuje się w Grecji, Hiszpanii i Portugalii? A moze przez walkę z rasizmem (cz...yli z wiatrakami) chcą "przykryć" swój brak kompetencji, wyobraxni i odwagi w rozwiązywaniu REALNYCH problemów nurtujących Europę?  rozwiń