• PARTNERZY PORTALU

Do zimy daleko, ale już można szusować na nartach

Igielitowy stok, na którym będzie można jeździć na nartach przez cały rok, zbudowany został Międzyrzecu Podlaskim (Lubelskie). To pierwszy taki obiekt w regionie; w niedzielę będzie oficjalnie otwarty.
Pokryty igielitem stok powstał nad jeziorem leżącym w granicach administracyjnych miasta. Ma być atrakcją turystyczną. "Latem będzie tu można w kąpielówkach jeździć na nartach. Stok będzie też znakomity do nauki jazdy na nartach dla dzieci. To jedyny całoroczny stok w regionie, a szósty w kraju" - powiedział burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Artur Grzyb.

Stok ma 180 metrów długości i około 20 metrów wysokości. Zainstalowano na nim wyciąg talerzykowy. Obok, nad jeziorem, znajdują się plaże. Wybudowano parkingi i sanitariaty, działa wypożyczalnia sprzętu pływającego i narciarskiego.

"Spodziewamy się, że jednorazowo będzie tu mogło wypoczywać kilka tysięcy osób. Liczymy na wielu turystów. Już wcześniej przyjeżdżali tu ludzie, aby wypoczywać nad wodą, z odległości kilkudziesięciu kilometrów" - dodał Grzyb.

Wartość inwestycji wyniosła 5,2 mln zł. 70 proc. kosztów zostało sfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Resztę pokrył budżet miasta.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE