PARTNER PORTALU
  • BGK

Dobra dynamika pomocy technicznej

  • JL    22 kwietnia 2010 - 09:23

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zakończyło 100 projektów w ramach programu „Pomoc techniczna”. Razem warte są one ponad 314 mln zł.
Zdaniem wiceministra resortu rozwoju Adama Zdziebły program ma dobrą dynamikę rozliczania wniosków o płatność i ich certyfikacji do Komisji Europejskiej. Do połowy kwietnia do realizacji przyjęto blisko 167 projektów. Warte są one 800 mln zł.  Stanowi to 40 proc. funduszy tego programu. Korzystający z niego otrzymali już blisko 90 mln euro.

Podczas posiedzenia komitetu monitorującego program podsumowano również najważniejsze działania realizowane w jego ramach, m.in. wsparcie zasobów ludzkich, informatyzację, wsparcie korzystających z projektów kluczowych (project pipeline) oraz instytucji zaangażowanych w realizację „Narodowej strategii spójności”.

Z programu finansowana jest również sieć punktów informacyjnych. Ich liczba w końcu grudnia zeszłego roku wynosiła 104. W przyszłości mają one nie tylko informować o możliwościach uzyskania funduszy unijnych, ale ich zadaniem będzie również pomoc w poprawnym wypełnianiu wniosków o płatność.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.