PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe 110 mln euro dla Podkarpacia

  • PAP    16 lutego 2011 - 16:17
Dodatkowe 110 mln euro dla Podkarpacia

Podkarpacie otrzyma z UE dodatkowo ponad 110 mln euro - dzięki sprawnej realizacji unijnych programów w regionie. Większość pieniędzy zostanie przeznaczona na drogi oraz walkę z bezrobociem.
Jak poinformował w środę rzecznik marszałka województwa podkarpackiego Wiesław Bek, region dostanie blisko 50 mln euro za sprawną realizację programu Kapitał Ludzki. "Pieniądze przeznaczone zostaną na aktywną walkę z bezrobociem, np. na kredyty dla osób zakładających własne firmy" - dodał.

Bek podkreślił, że pieniądze przydadzą się szczególnie w tym roku, gdyż podkarpackie urzędy pracy dostały o 70 proc. mniej funduszy na walkę z bezrobociem niż jeszcze rok wcześniej.

Region dostanie też ponad 10 mln euro z tzw. dostosowania technicznego. Pieniądze muszą zostać wydane na infrastrukturę społeczną. "Jeśli naszą propozycję zaakceptuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Komisja Europejska, to przeznaczymy je m.in. na infrastrukturę turystyczną i rozwój służby zdrowia" - zaznaczył rzecznik.

Podkarpacie otrzyma także dodatkowo 9,8 mln euro na naprawę szkód, które powstały w wyniku ubiegłorocznej powodzi. Jak podkreślił Bek, wyremontowane zostaną m.in. drogi wojewódzkie i wały przeciwpowodziowe.

Ponad 42 mln euro dostanie Podkarpacie w ramach podziału 512 mln euro z Krajowej Rezerwy Wykonania. Pieniądze te otrzymują regiony, które skutecznie wydają środki z Regionalnych Programów Operacyjnych. Większość przyznanych w ten sposób pieniędzy region przeznaczy na inwestycje w regionalnej sieci dróg wojewódzkich.

W sumie Podkarpacie otrzyma dodatkowo z UE ponad 110 mln zł. Propozycje ich wydania musi zaakceptować Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i KE.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.