PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe 44 mln euro

  • AZA    14 stycznia 2011 - 20:24
Dodatkowe 44 mln euro

Zakończona niedawno rywalizacja województw o dodatkowe środki z Krajowej Rezerwy Wykonania przyniosła Opolskiemu sukces nie tylko w zakresie realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego, ale także Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Według informacji z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Opolszczyzna uzyskała 3 lokatę w rankingu wszystkich instytucji, które wdrażają program.

O przyznanie dodatkowych środków w łącznej kwocie 300 mln euro ubiegało się 21 instytucji, w tym 16 z regionów i 5 instytucji centralnych. Zgodnie z metodologią Krajowej Rezerwy Wykonania, dodatkowe środki rozdzielone będą pomiędzy 8 instytucji, które osiągnęły najlepsze wyniki według kryterium tempa wydatkowania (środki certyfikowane do Komisji Europejskiej oraz  wydatki kwalifikowane z wniosków o płatność) na dzień 31 grudnia 2010 r. Okazało się, że regiony są w tej rywalizacji lepsze od administracji rządowej.

Dobra lokata Opolskiego w konkursie zapewni regionowi aż 44,45 mln euro z Europejskiego Funduszu Społecznego, co stanowi 30% dotychczasowej alokacji programu dla województwa. Co ważne, Opolskie mimo trzeciej pozycji w rankingu w konkursie, zyska najwięcej, otrzyma bowiem najwyższą kwotę w stosunku do dotychczasowej kwoty programu, w porównaniu z pozostałymi województwami biorącymi udział w konkursie (udział dodatkowych środków w dotychczasowej alokacji Europejskiego Funduszu Społecznego w pozostałych województwach wynosi w granicach od 3,8 % do 22,6 %).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.