PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe pieniądze dla dolnośląskich firm

  • KB    8 kwietnia 2010 - 14:32

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o przekazaniu dodatkowych pieniędzy dla przedsiębiorców z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego (RPO WD).
W odpowiedzi na liczne prośby od przedsiębiorców i wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom  marszałek Marek Łapiński zapowiedział zwiększenie  puli pieniędzy przeznaczonych dla dolnośląskich przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w rozwój turystyki w regionie.

W Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej trwa podpisywanie umów o dofinansowaniu inwestycji turystycznych dolnośląskich przedsiębiorców.  W ramach zakończonego  konkursu 51 firm otrzyma łącznie 108,5 mln złotych unijnego wsparcia. Tymczasem projektów inwestycji, które uzyskały pozytywną ocenę w prowadzonym przez DIP konkursie i zostały rekomendowane do dofinansowania, jest 129  - na tzw. liście projektów rezerwowych znalazło się 78 firm.

Decyzja podjęta przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego oznacza, że dotacje otrzymają  kolejne, pozytywnie ocenione inwestycje zwiększające atrakcyjność turystyczną regionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.