PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie dla bydgoskich projektów

  • JL    26 kwietnia 2016 - 07:47
Dofinansowanie dla bydgoskich projektów
Cztery międzynarodowe projekty Bydgoszczy zostały zatwierdzone do dofinansowania w ramach programu Interreg Europa Środkowa. Fot. Pixabay.com

Cztery międzynarodowe projekty Bydgoszczy zostały zatwierdzone do dofinansowania w ramach programu Interreg Europa Środkowa. Miasto na ich realizację otrzyma około 4 mln zł.
Projekty realizowane będą w latach 2016-2019. Pierwszy z nich (CitiEnGov Cities for a Good Energy Governance) dotyczy zarządzania energią w instytucjach publicznych. Planowane do realizacji pilotaże będą polegały na utworzeniu biura zarządzania energią, rozwijaniu i promowaniu działań Centrum Demonstracyjnego OZE oraz promocji wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Kolejny projekt (ReSites Environmental Rehabilitation of brownfield Sites in centralEurope)  dotyczy zarządzania terenami poprzemysłowymi. Planowane działania pilotażowe w Bydgoszczy będą polegały na badaniu wpływu terenu zdegradowanego (byłych Zakładów Chemicznych Zachem w Bydgoszczy) na tereny sąsiadujące.

Głównym celem kolejnego projektu (Energy Guardian) jest efektywne zarządzanie energią w budynkach szkolnych. Planowana jest inwentaryzacja danych dotyczących zużycia energii w szkołach i stworzenie planu energetycznego szkół inteligentnych. Planuje się wprowadzić system zarządzania energią w wybranych budynkach szkolnych w celu monitoringu i dostosowania zużycia energii, w tym instalację inteligentnych liczników detektorów i sprzętu do monitorowania zużycia energii w czasie rzeczywistym.

Ostatni, czwarty projekt (Forget Heritage), dotyczy współpracy na rzecz wdrożenia strategii celem waloryzacji potencjału kulturowego oraz przemysłu kreatywnego jako czynnika rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturowego Główne działania w ramach projektu to  analiza najlepszych praktyk i przygotowanie podręcznika zarządzania tzw. case studies – jak zarządzać obiektami użyteczności publicznej, które zostały przekwalifikowane w swoich funkcjach (obiekty nieużywane).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • artmetic ekonsulting, 2016-05-03 22:48:46

    Wnioski o dotacje z RPO, rozliczanie projektów: zajrzyj na stronę Artmetic!