PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie dla domów kultury

  • AT    3 sierpnia 2012 - 20:12
Dofinansowanie dla domów kultury

W dniach 1 sierpnia – 7 września 2012 roku domy, ośrodki i centra kultury mogą ubiegać się o dofinansowanie z programu "Dom Kultury+ Edukacja artystyczna".
Stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi kapitału społecznego przy wykorzystaniu zasobów, którymi dysponują domy kultury oraz budowanie lokalnych koalicji na rzecz kultury to cel programu "Dom Kultur+. Edukacja artystyczna", którego realizację Minister Bogdan Zdrojewski powierzył Narodowemu Centrum Kultury.

Czytaj też: Potrzebny pomysł na domy kultury

Udział w programie zakłada partnerską współpracę domów, ośrodków i centrów kultury ze szkołami poprzez realizację zajęć z przedmiotów artystycznych.

W dniach 1 sierpnia – 7 września 2012 roku domy, ośrodki i centra kultury mogą ubiegać się o dofinansowanie cyklu spotkań, warsztatów, dyskusji i innych form aktywności realizowanych we współpracy ze szkołami w ramach nauczania przedmiotów: muzyka, plastyka, wiedza o kulturze, historia muzyki, historia sztuki, zajęcia artystyczne, przewidzianymi w programach kształcenia szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Program „Dom Kultury+. Edukacja artystyczna” jest uzupełnieniem Wieloletniego Programu Rządowego Kultura + zainaugurowanego przez Ministra Kultury 17 lutego 2011 roku.

Program Kultura + zakłada m.in. modernizację infrastruktury bibliotek na terenach wiejskich i miejsko-wiejskich, digitalizację i udostępnianie zbiorów.

Bezpośrednimi beneficjentami programu są samorządowe i państwowe instytucje kultury, archiwa państwowe i instytucje filmowe.

Celem programu jest zwiększenie dostępu do kultury oraz zintensyfikowanie uczestnictwa w życiu kulturalnym mieszkańców małych miejscowości. Na jego realizację przeznaczono 516,25 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.