PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie dla projektów wiejskich

  • KB    1 czerwca 2010 - 13:21

Ochotnicza Straż Pożarna w Jatkach oraz gminy Wolin i Golczewo otrzymają dofinansowanie na realizację projektów modernizujących i wzbogacających infrastrukturę wsi. Projekty zostały wskazane do dofinansowania przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo w rozwoju”.
Zarząd województwa zachodniopomorskiego 28 maja zaakceptował operacje, które spełniają warunki przyznania pomocy w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, objętego działaniem „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

OSP w Jatkach otrzyma 39 942,00 zł dotacji na remont świetlicy wiejskiej i wykonanie parkingu i chodnika (łączny koszt to 57 tys. zł). Gmina Wolin dzięki dofinansowaniu w wysokości 159 tys. zł wybuduje place zabaw w miejscowościach Kodrąbek, Mokrzyca Mała, Łuskowo, Skoszewo, Rzeczyn i Wiejkowo (całkowity koszt projektu – 258 696,43 zł). Placów zabaw przybędzie też w gminie Golczewo. W etapie I realizacji projektu powstaną one w miejscowościach Kłodzino, Upadły i Wysoka Kamieńska. Koszt tego projektu wynosi 169,2 tys. zł, a przyznane dofinansowanie to kwota 100 tysięcy złotych.

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo w rozwoju” oficjalnie została utworzona 23 kwietnia 2008 r. przez przedstawicieli sektora publicznego, społecznego i gospodarczego z gminy Wolin, Golczewo i  Świerzno.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.