PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie na obiekty sportowe w Krakowie

  • AT    30 sierpnia 2012 - 18:55
Dofinansowanie na obiekty sportowe w Krakowie

Informacja Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie w zakresie zewnętrznego dofinansowania realizowanych zadań była głównym i w zasadzie jedynym tematem posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej Rady Miasta Krakowa.
W posiedzeniu komisji udział wzięli: Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej oraz Przemysław Chwała, pracownik ZIS-u, który w formie prezentacji multimedialnej przedstawił zakończone, trwające oraz planowane inwestycje, realizowane przez ZIS, sukcesywnie korzystające z dofinansowania.

Członkowie komisji dowiedzieli się, że Zarząd Infrastruktury Sportowej dostał łącznie ze środków zewnętrznych zastrzyk gotówki w wysokości 28 mln zł, co stanowi około 30 procent wszystkich wydanych na inwestycję środków, co – jak podkreślał Przemysław Chwała – jest bardzo dobrym wynikiem. Tym bardziej, że o dofinansowanie obiektów sportowych jest coraz trudniej.

I tak, inwestycje, które już zostały zrealizowane, to między innymi: remont hali sportowej KS Korona wraz z zapleczem, który dofinansowano kwotą 800 tys. zł; Turystyczny Szlak Żeglugi Śródlądowej, dofinansowany kwotą 1 mln 600 tys. zł; czy też inwestycja, która otrzymała największe dofinansowanie ze środków zewnętrznych, czyli rozbudowa ośrodka Kolna wraz z internatem dla sportowców, dofinansowana ponad dwunastoma milionami złotych.

W ciągu trzech lat, od 2009 do 2012 roku, dzięki dofinansowaniu prawie 10 milionami złotych powstało również 14 kompleksów boisk „Orlik”.

Inwestycje, które zostaną dofinansowane, a czekają na realizację to np. remont boiska KS Wawel, budowa Hali 100-lecia KS Cracovia, budowa Narodowego Centrum Rozwoju Rugby 7, Budowa Hali Wielofunkcyjnej Wisła Kraków, dalsza rozbudowa Ośrodka Kolna o halę z boiskami do tenisa i squasha, oraz najnowsza planowana inwestycja, czyli Przystań Jachtowa Port Płaszów na rzece Wiśle. Tuż przed zamknięciem obrad, przewodniczący komisji Tomasz Urynowicz poinformował tylko, że 4 września komisja spotka się wyjazdowym posiedzeniu na terenie Krakowskiego Klubu Jeździeckiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.