PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie na ochronę bocianów na Śląsku

  • AT    9 marca 2012 - 16:05
Dofinansowanie na ochronę bocianów na Śląsku

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach planuje ubiegać się o dofinansowanie działań związanych z czynną ochroną miejsc lęgowych bociana białego w województwie śląskim.
Realizacja działań planowana jest na przełomie 2013 i 2014 roku. Przez ostatnie dwa lata zabiegi na gniazdach bociana białego objęły ponad 20 obiektów i podejmowane były na podstawie zgłoszeń mieszkańców.

W celu oszacowania potrzeb w zakresie renowacji gniazd bociana białego w skali całego województwa niezbędne jest również pozyskanie informacji dotyczących gniazd zlokalizowanych na terenie miast i wymagających przeprowadzenia prac renowacyjnych (remont, wymiana, pielęgnacja). Działania te mogą obejmować także gniazda, które z różnych przyczyn nie zostały zasiedlone od kilku lat.

Działania i czynności planowane do realizacji zapewnią ochronę miejsc lęgowych bociana białego, m.in. poprzez:

- zamontowanie na drzewach specjalnych platform (konstrukcji metalowo - drewnianych) pod gniazda bociana białego;
- w miejscu gdzie nie ma możliwości zamontowania platform na drzewach, zostaną ustawione specjalnie do tego przygotowane słupy z platformami;
- wykonanie prac konserwacyjnych polegających na przycięciu gałęzi drzew utrudniających dolot do gniazda;
- usunięcie (wyplątywanie) z konstrukcji gniazd sznurków przynoszonych przez bociany do gniazd.

W związku z powyższym władze Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej (zabierz głos/oceń prezydenta) zwracają się z prośbą o przekazywanie w terminie do 14 marca informacji na temat lokalizacji gniazd bociana białego na terenie miasta, do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta , pok. 402, tel. 32 244 9000 w. 4020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.