PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie na szkolenia i kursy w lubuskim

  • PAP    13 marca 2013 - 18:59
Dofinansowanie na szkolenia i kursy w lubuskim

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłosi niebawem konkurs na organizację szkoleń i kursów dla osób zainteresowanych obszarami technologii teleinformatycznych (ITC) i języków obcych. Do podziału jest ponad 7,6 mln zł.
"Ważny jest nie tylko rozwój województwa jako regionu, ale i rozwój jego mieszkańców. Chcemy, aby Lubuszanie mieli tu jak najlepsze możliwości" - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

O pozyskanie unijnego wsparcia, w tym przypadku z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, przy realizacji szkoleń i kursów mogą ubiegać się m.in. instytucje państwowe, firmy prywatne i osoby prowadzące działalność gospodarczą lub oświatową.

Czytaj też: Województwa już planują inwestycje za unijną kasę

Oferty muszą obejmować szkolenia osób w wieku 25-64 lata pracujące lub bezrobotne, z wykształceniem co najwyżej średnim. Wymogiem formalnym jest także udział w nich mieszkańców małych miejscowości (do 5 tys.) i osób niepełnosprawnych.

Do udziału w konkursie nie jest wymagany wkład własny. Kwoty dotacji będą uzależnione od liczby ofert, którym zostanie przyznane dofinansowanie.

Wnioski będzie można składać od 18 marca do 19 kwietnia 2013 roku. Każdy z uczestników kursów i szkoleń otrzyma certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności, który jest honorowany w całej Europie.

To pierwszy konkurs w woj. lubuskim dotyczący podnoszenia umiejętności wyłącznie w zakresie technologii teleinformatycznych (ITC) i znajomości języków obcych.

Dotychczas szkolenia w tych obszarach dotowane z funduszu unijnych były częścią większych projektów obejmujących także inne elementy związane z podnoszeniem kompetencji ich uczestników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.