PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych

  • ZWI    18 kwietnia 2013 - 10:57
Dofinansowanie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych

Rybnik otrzyma 2,7 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach dotacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na działania wspierające samorządy w zakresie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych.
Miasto Rybnik złożyło wniosek o dofinansowanie projektu „Diagnoza potencjału rozwojowego obszaru funkcjonalnego zlokalizowanego wzdłuż autostrady A1 na terenie subregionu zachodniego województwa śląskiego".

Projekt znalazł się na 10 miejscu listy rankingowej, uzyskując dofinansowanie w wysokości 2,7 mln zł, co stanowi 90 proc. jego całkowitych kosztów. To projekt partnerski, obejmujący również Żory, Jastrzębie-Zdrój, Czerwionkę-Leszczyny, Mszanę, Godów, Gorzyce i Świerklany.

W ramach przedsięwzięcia opracowany zostanie dokument strategiczny, określający obszar funkcjonalny wokół autostrady A1. Powstaną też dokumentacje techniczne dla przedsięwzięć inwestycyjnych zdiagnozowanych jako kluczowe do realizacji w dalszym rozwoju tego obszaru, w tym terenów inwestycyjnych w sąsiedztwie rybnickiego lotniska, zlokalizowanych w dzielnicy Kłokocin.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.