PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie projektów dla niepełnosprawnych

  • PAP    6 kwietnia 2011 - 20:10

Urząd Marszałkowski w Toruniu rozdzielił dotacje z PFRON na wykonanie prac w budynkach służących niepełnosprawnym w województwie kujawsko-pomorskim. Łącznie jest to 1,1 mln zł.
Dotacje zostaną przeznaczone głównie na wykonanie lub modernizację szybów w budynkach i zamontowanie wind, modernizację klatek schodowych, położenie podłóg antypoślizgowych, sygnalizacji i oznaczeń dla niewidomych, a także rozbudowę bazy zabiegowej.

Sześciu beneficjentów ma już pieniądze zagwarantowane, w dwóch przypadkach - ze względu na inwestycje wieloletnie - konieczna jest zgoda sejmiku.

Największe z zagwarantowanych już dotacji zostaną przeznaczone na prace w Centrum Integracji i Rehabilitacji "Revita" w Białych Błotach k. Bydgoszczy - 150 tys. zł i w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych we Włocławku - 80 tys. zł. Na pozostałe przedsięwzięcia, mające już zapewnione wsparcie, przeznaczono od 40 do 70 tys. zł.

Akceptacji radnych sejmiku wymagają dotacje na budowę domu dla wybudzonych ze śpiączki Fundacji "Światło" w Toruniu - 550 tys. zł i na rozbudowę Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego im. ks. Jerzego Popiełuszki w Toruniu - 70 tys. zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.